Surinkti turinį

Viešos paskaitos

Geomokslų instituto mokslininkai - parodoje „Miesto gamta. Pradedant Vilniumi“

Nacionalinėje dailės galerijoje iki kovo 19 d. veiks šiuolaikinį meną ir mokslą apjungianti paroda "Miesto gamta: pradedant Vilniumi". Vienoje erdvėje pristatomi 5 meniniai kūriniai ir 6 moksliniai tyrimai ragina tirti ir patirti miestą, išbandyti kito laikmečio, kitų fizikos dėsnių, kitų pojūčių, kitų gyvųjų organizmų „požiūrį“ ir išgyvenimo strategijas, palyginti ir pajusti ekosistemų ir sociosistemų paraleles ir sankirtas.

Andrew Cooper paskaita "Global threats to the world's beaches"

2014 vasario 24 d. 17 val. prof. Andrew Cooper Gamtos mokslų fakulteto Didžiojoje auditorijoje (II aukšte) skaitys paskaitą "Global threats to the world's beaches".

D. Anuškevičius ir D. Bastytė "Čiabuvių tautos ir jų tradicijos, saugančios gyvąją gamtą"

„...gerbti, išsaugoti ir palaikyti čiabuvių ir vietos bendruomenių žinias, naujoves ir praktikas, įkūnijančias tradicinį gyvenimo būdą...“ apie tai ir dar daugiau paskaitoje - "Čiabuvių tautos ir jų tradicijos, saugančios gyvąją gamtą" su D. Anuškevičiumi ir D. Bastyte.

Susitikimas "Prof. K. Pakštas ir Baltoskandijos idėja"

2014 vasario 19 d.17 val. LGD įkūrimo ir veiklos pradžios 80-mečio dienai paminėti kviečiame į susitikimą tema „Prof. K. Pakštas ir Baltoskandijos idėja“. Apie draugijos įkūrimą ir prof. K. Pakštą papasakos Genovaitė Kynė, taip pat VšĮ Baltoskandijos akademija direktorius Arūnas Bliūdžius papasakos apie Baltoskandijos idėją remiantis prof. K. Pakšto vizijomis ir sąsajas su šių dienų geopolitinėmis aktualijomis.

D. Anuškevičius ir D. Bastytė "Čiabuvių tautos ir jų tradicijos, saugančios gyvąją gamtą"

2014 kovo 5 d. 17 val. Džiugo Anuškevičiaus ir Dalios Bastytės paskaita "Čiabuvių tautos ir jų tradicijos, saugančios gyvąją gamtą" (vyks Vilniaus universiteto Gamtos mokslų  fakulteto prof. V. Chomskio auditorijoje, I a.)

Informacija dar bus tikslinama. Sekite Draugijos naujienas.

I-ajam Baltijos kraštovaizdžio forumui pasibaigus

2013 m. gruodžio 13-14 dienomis Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultete buvo surengtas I-asis Baltijos kraštovaizdžio forumas. Šią konferenciją organizavo Lietuvos geografų draugija (toliau – LGD) kartu su CIVILSCAPE, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, Vilniaus universitetu ir Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjunga, norėdamos atskleisti, kokią reikšmę visuomenei turi kraštovaizdis, pasidalinti, kaip įvairiose šalyse įgyvendinama Europos kraštovaizdžio konvencija.

E. Leonavičiaus paskaita apie keliones, atvirukus ir pašto darbo ypatumus įvairiose pasaulio šalyse

Mėgstate keliauti? Buvote daugelyje pasaulio šalių? O kur įrodymai? O tvirti įrodymai, patvirtinti oficialių valstybinių institucijų antspaudais, atvirukų pavidalu gali patys parkeliauti į jūsų pašto dėžutę. Gruodžio 5 d. (ketvirtadienį) 17 val. kviečiame į gamtininko ir keliautojo mėgėjo Eugenijaus Leonavičiaus paskaitą apie keliones, atvirukus ir pašto darbo ypatumus įvairiose pasaulio šalyse.

"Dangiškasis Belizas" paskaita su M. Jovaiša

2013 m. lapkričio mėn. 13 d., trečiadienį, kviečiame į žymaus fotografo, leidėjo ir keliautojo Mariaus Jovaišos paskaitą apie Belizą ir kitas regiono šalis. Paskaita vyks VU Gamtos mokslų fakulteto Biofizikos (242) auditorijoje (M. K. Čiurlionio g. 21, įėjimas į auditoriją - per centrinius laiptus). Kvietimą rasite prisegtuke.

Prof. Kaziui Pakštui atminti

Šiais metais minima prof. Kazio Pakšto 120-tosios gimimo metinės. Carinės Rusijos laikais, 1893 m. birželio 29 d. gimė Alinaukoje, Užpalių valsčiuje, augo ir mokėsi Užpaliuose, apkeliavo didžiąją dalį pasaulio (nepabuvojo tik atšiauriausiose Žemės vietose ir Australijoje), nuolat kovojo už Lietuvos nepriklausomybės atstatymą, parašė vertingų knygų, monografijų, straipsnių.

Radijo paskaita "Europos kraštovaizdžio konvencija: galimybės Lietuvai"

Šių metų birželį dr. Giedrė Godienė vedė radijo paskaitą "Europos kraštovaizdžio konvencija: galimybės Lietuvai". Paskaitoje atkreipiamas dėmesys į kraštovaizdį kaip bendrą gamtos ir visuomenės kūrinį, mokslo objektą. Paskaitos įrašą galite išgirsti čia.