Surinkti turinį

Žemėlapiai

Pristatomas žemėlapis „Lietuvoje – visas pasaulis“

Turbūt visi esame girdėję iš kitų šalių pasiskolintus Lietuvos vietovardžius: Šveicarija, Aleksandrija, Jeruzalė, Venecija, Paryžius... Bet ar žinojote, kad Lietuvoje yra Anglijos sala, Sachara, Amerika, Arabija, Indija ir netgi Madagaskaras? Ir kad čia pat galite aplankyti Rojų, pasiekti Ramybę ir pailsėti ant Sofos? Iš tiesų paslapčių kupina ir nuostabi mūsų šalis!

Viešinami LEU geografų suskaitmeninti Lietuvos ežerų batimetriniai planai

Lietuvos Edukologijos Universiteto (LEU) geografijos specialybės studentai, vadovaujami Geografijos ir turizmo katedros lektoriaus Marijaus Pilecko, nuo 2010 metų vykdo batimetrinių planų skaitmeninimo projektą. Lietuvos ežerų batimetriniai planai skenuojami ir skaitmeninami per GIS dalyko pratybas, rengiant kursinius ir bakalauro darbus.

Lietuvos Nacionalinis atlasas Vilniaus knygų mugėje

Lietuvos Nacionalinio atlaso dviejų tomų pristatymas vyks Vilniaus Knygų mugėje vasario 25 d. (ketvirtadienį) 18 val. 3.2 salėje. 

Pristatyta senųjų žemėlapių paroda Panevėžyje

Panevėžio G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje atidaryta LDK ir Lietuvos Respublikos žemėlapių paroda.

Fotokonkurso "LAIKAS KEIČIA ŽEMĘ" nuotraukų žemėlapis ir laureatų sąrašas

Kviečiame pasižvalgyti po Lietuvos kraštovaizdžio konkurso "Laikas keičia žemę" žemėlapį. Laureatų sąrašas - prisegtuke.

Pastaba: žemėlapis vis dar pildomas nuotraukomis.

Eurostat duomenų analizė Internete

Čia galite lyginti skirtingų šalių įvairius rodiklius, susidaryti norimus žemėlapius.

Gini koeficientas

Ekonominė nelygybė tarp turtingiausių ir skurdžiausių gyventojų Europos šalyse 2000-2011 m. Kaita ir teritoriniai skirtumai. Eurostat SILK tyrimo duomenys. Žemėlapius ir grafikus galite susidaryti čia.