"Dangiškasis Belizas" paskaita su M. Jovaiša

2013 m. lapkričio mėn. 13 d., trečiadienį, vyko žymaus fotografo, leidėjo ir keliautojo Mariaus Jovaišos paskaita apie Belizą ir kitas regiono šalis. Paskaitoje, kuri vyko VU Gamtos mokslų fakultete, susirinko gausus būrys klausytojų. Vieni iš jų - Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos, geografijos klubo „Azimutas“ nariai, kurie pasidalino mintimis apie susitikimą su Mariumi Jovaiša.

Išvykoje į Vilnių man labai patiko paskaita, kurioje fotografas Marius Jovaiša pristatinėjo savo išleistas knygas, pasakojo apie didžiulę patirtį kurią jis turi sukaupęs kelionių metu. Sužavėjo jo iškalba ir inteligentiškumas, pamačiau unikalias nuotraukas kurias autorius turi sukaupęs savo archyve. Išgirdau įdomių istorijų kokiu būdu tos nuotraukos buvo fotografuojamos, sužinojau apie galbūt pasauliui ne itin žinomą, bet labai gražią šalį Beliza ir žinomą pamačiau gražiosios tėvynes Lietuvos vaizdus iš knygos ,,Nerėgėta Lietuva''.

- Rugilė Grendaitė, II hs klasė

Mano nuomone, Marius Jovaiša vienas iš žmonių, su kurias būtina pabendrauti bent kartą gyvenime. Susitikimas su keliautoju, fotografu, albumų „Neregėta Lietuva“ ir „Dangiškasis Belizas“ autoriumi suteikė žinių apie šios meno šakos pobūdį, joje naudojamas technologijas. Autorius pristatydamas knygą apie Belizą vaizdingai papasakojo savo patirtus įspūdžius fotografuojant valstybę. Pateikė stulbinančiu panašumu žavinčius Belizo ir Lietuvos peizažų palyginimus.

- Andrius Toločka, III bm klasė

Tai buvo viena įdomiausių paskaitų, kurioje man teko dalyvauti! Šis žmogus ( bent jau mano akimis) sugeba prikaustyti auditoriją, ją sudominti. Nebuvo nė vienos minutės, kuomet būtų nuododu. Jo paprastumas ir nuoširdumas tiesiog pritrenkia. Trumpai sakant, jei kada nors gyvenime pasitaikys proga susitikti su šiuo žmogumi, būtinai ją išnaudosiu, nes tai yra neįkainojama patirtis, įspūdžiais, kurie labai ilgai išliks atmintyje. O tiems, kuriems neteko susititki su Mariumi Jovaiša galiu pasakyti tik tiek, kad griaužkities nagus iš sielvarto, nes labai daug praradot!

- Karolina Mikalauskaitė, IV hs1 klasė

Laikas su Mariumi Jovaiša prabėgo nepastebimai. Nemaniau, kad šis žmogus toks šiltas ir jaunatviškas. Paskaitatiko tiek jaunam, tiek garbaus amžiaus klausytojui. Buvo įdomu sužinoti, iš kur kilo „Neregėtos Lietuvos“ įgyvendinimo įdėja, kaip viskas vyko, kokią reikšmę ji turėjo fotografui. Taip pat sužinojau apie kitą fotografijų albumą – „Dangiškasis Belizas“, kuris pakerėjo savo turinio vaizdais. Ačiū puikiam fotomeninikui, keliautojui ir leidėjui už vertingą ir šiltą susitikimą.

- Justina Kulešiūtė, III hs1 klasė

Gilų įspūdį paliko nuoširdus fotografo pasakojimas apie savo veiklą. Buvo labai įdomu klausytis įspūdžių iš kelionių po Lietuvą ir kitas šalis, sužinoti, kaip gimsta nepakartojami fotografijų kadrai, išvysti neregėtų nuotraukų iš paukščio skrydžio... Džiugu, kad yra tokių entuziastų, pasišventusių savo pomėgiams ir garsinančių Lietuvą visame pasaulyje. Susitikimas leido atsipalaiduoti po sunkios mokslo dienos ir susipažinti su įdomia asmenybe.

- Aistis Stalaučinskas, III hs1 klasė

Lapkričio 13 d. su geografijos klubu „Azimutas“ dalyvavome susitikime su fotografu Mariumi Jovaiša. Ten jis pristatinėjo savo foto albumą „Dangiškasis Belizas“. Susitikimas man labai patiko. Jame autorius rodė daug fotografijų iš savo naujos knygos, pasidalino savo įspūdžiais apie Belizą, papasakojo kaip gimsta tokios nuotraukos...

- Gintautė Plentaitė, II f klasė

LGD dėkoja Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos, geografijos klubo „Azimutas“ nariams už pasidalintas paskaitos akimirkas ir mintis.
Visuomet laukiame Jūsų LGD renginiuose!

 

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys yra privatus ir nerodomas viešai.
CAPTCHA
Šis klausimas skirtas patikrinti, ar esate žmogus ir apsaugoti svetainę nuo nepageidaujamų įrašų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įveskite simbolius iš paveikslėlio.